TPMS

 

TPMS-tire-pressureTPMSTire Pressure Monitoring System, to system monitorujący ciśnienie w oponach. Zwykle jest to urządzenie montowane na feldze, które przesyła dane do kokpitu informując kierowcę w przypadku spadku ciśnienia w oponie. Może także wykorzystywać system ABS. Oferujemy kompleksową obsługę systemów kontroli ciśnienia w kołach TPMS we wszystkich typach pojazdów, europejskich, azjatyckich, oraz z rynku amerykańskiego. Oferujemy przegląd, naprawę systemu, oraz wymianę czujników ciśnienia z wpisaniem do komputera pojazdu.

 

 

 

 

attachmentTPMS umożliwia wykrycie spadku ciśnienia w oponach. Dzięki temu kierowca może odpowiednio wcześnie usunąć usterką związaną ze spadkiem ciśnienia i doprowadzić ciśnienie w każdej z opon do właściwej wartości. Właściwe ciśnienie w oponach ma wpływ na:

Bezpieczeństwo – Odpowiednie ciśnienie w kołach gwarantuje prawidłową trakcję pojazdu.
Przedłużenie żywotności opon – Żywotność opon jest przedłużona poprzez równomierne zużywanie się bieżnika.
Minimalizacja zużycia paliwa – Niedopompowane opony powodują wzrost oporów toczenia a tym samym straty paliwa.
Zmniejszenie kosztów utrzymania i pracy – Redukcja kosztów związanych z serwisowaniem opon i kontrolą ciśnienia.
Zapobieganie przestojom pojazdów – Prawidłowo napompowane i utrzymane opony zapobiegają kosztownym wydatkom na naprawy w terenie i oszczędzają czas.
Poprawa stabilności, obsługi i hamowania pojazdu – Niedopompowane opony łatwiej tracą przyczepność na wodzie (tzw. hydroplaning), wydłuża się droga hamowania, pojazd jest niestabilny.
Ochrona środowiska – Nadmierne spalanie paliwa powoduje zwiększoną emisję CO2 do atmosfery.

TPMS